Похудение

Сахарный Диабет

Лечебная Косметика

Лидеры Продаж

Специальное предложение

Скидки

Естрожель (Oestrogel)

Естрожель (Oestrogel)

Опис лікарської форми
Гель: безбарвний прозорий, з запахом етанолу.
Фармакологічна дія
Фармакологічна дія - естрогенну.
Фармакодинаміка
Діюча речовина препарату Естрожель - 17β-естрадіол - хімічно і біологічно ідентичний ендогенному людському естрадіолу.
Надає естрогенний ефект на основні органи-мішені: яєчники, ендометрій, епітелій піхви, молочні залози, сечовий канал, гіпоталамус, гіпофіз, печінка - подібна до дії ендогенних естрогенів в фолікулярної фазі менструального циклу.
Заповнює дефіцит естрогенів у жінки в період менопаузи і зменшує вираженість менопаузальних розладів, що включають припливи, підвищене потовиділення вночі, атрофічні зміни сечостатевих шляхів (атрофічний вульвовагініт, діаспорян, нетримання сечі), психоемоційні порушення.
Клінічна ефективність препарату Естрожель при лікуванні симптомів менопаузи порівнянна з такою при прийомі естрогенів всередину.
Естрадіол сприяє зниженню концентрації загального холестерину без зміни співвідношення Хс / ЛПВЩ.
Надає прокоагулянтную дію, збільшує синтез в печінці вітамін К-залежних факторів згортання крові (II, VII, IX, X), знижує концентрацію антитромбіну III.
Естрадіол попереджає втрату кісткової маси, пов'язану з природною менопаузою або оваріектомією.
Дефіцит естрогенів в період постменопаузи асоціюється зі зниженням МЩКТ. Ефект естрогенів на МЩКТ залежить від його дози і триває, мабуть, до тих пір поки проводиться ЗГТ. Після скасування ЗГТ МЩКТ починає знижуватися з такою ж швидкістю, як і до початку її проведення. Дані рандомізованого плацебо-контрольованого дослідження «Ініціативи здоров'я жінок» (WHI) і мета-аналіз клінічних досліджень показали, що ЗГТ тільки естрогеном або естрогенами в поєднанні з гестагенами у здорових жінок в період менопаузи поста знижує ризик переломів стегна, хребта та інших остеопоротичних переломів. Є також обмежені дані про те, що ЗГТ може запобігти переломи кісток у жінок з низькою МЩКТ і / або встановленим остеопорозом.
Купити Естрожель (Oestrogel) на нашому сайті Ви зможете швидко і з легкістю, а наші фармацевти проконсультують Вас про умови оплати і доставки Естрожель (Oestrogel) в Ваше місто.
Фармакокінетика
Абсорбція і розподіл. При місцевому застосуванні гелю на великій поверхні шкіри спирт випаровується і приблизно 10% естрадіолу всмоктується через шкіру в судинну систему, незалежно від віку пацієнтки.Щоденне застосування 2,5 або 5 г препарату Естрожель® на площі 400-750 см2 призводить до поступового збільшення концентрації естрадіолу та естрону і забезпечує їх Css в плазмі крові приблизно через 3-5 днів в співвідношенні, характерному для початку середини фолікулярної фази менструального циклу. При застосуванні препарату Естрожель® у 17 жінок в постменопаузі 1 раз на добу шляхом нанесення на задню поверхню однієї руки від зап'ястя до плеча протягом 14 днів Cmax естрадіолу та естрону в плазмі крові на 12-й день застосування склала 117 і 128 пг / мл відповідно . Середня концентрація естрадіолу та естрону в плазмі крові за 24-годинний інтервал часу після застосування 2,5 г препарату Естрожель® на 12-й день введення склала 76,8 і 95,7 пг / мл відповідно.
Метаболізм і виведення. Естрадіол метаболізується, в основному, в печінці до естріолу, естрону та їх кон'югованих метаболітів (глюкуронідів, сульфатів). Ці метаболіти піддаються кишково-печінкової рециркуляції. Після припинення лікування, концентрація естрадіолу повертається до початкового рівня приблизно через 76 год.
Показання препарату Естрожель®
замісна гормональна терапія при симптомах дефіциту естрогенів; лікування клімактеричного синдрому, пов'язаного з природною або хірургічною менопаузою;
профілактика остеопорозу в період менопаузи поста у жінок з високим ризиком переломів при непереносимості або наявності протипоказань до ін. препаратам для профілактики остеопорозу.
Замовити Естрожель (Oestrogel) можна в лубое час доби в нашому інтернет-магазині.
Протипоказання
підвищена чутливість до естрадіолу і / або будь-якого з допоміжних речовин препарату;
рак молочної залози (діагностований, підозрюваний або в анамнезі);
діагностовані, підозрювані естрогензалежні злоякісні пухлини статевих органів (наприклад рак ендометрія) або наявність в анамнезі;
кровотечі з статевих шляхів нез'ясованої етіології;
нелікована гіперплазія ендометрію;
виявлена ​​придбана або спадкова схильність до венозного або артеріального тромбозу, включаючи дефіцит антитромбіну III, дефіцит протеїну С, дефіцит протеїну S);
венозні тромбози і тромбоемболії в даний час або в анамнезі (в т.ч. тромбоз і тромбофлебіт глибоких вен, тромбоемболія легеневої артерії);
активні або недавно перенесені артеріальні тромбоемболічні захворювання (в т.ч. стенокардія, інфаркт міокарда);
вроджені гіпербілірубінемії (синдроми Жильбера, Дубіна-Джонсона, Ротора);
доброякісні або злоякісні пухлини печінки в даний час або в анамнезі;
холестатичнажовтуха або виражений холестатичний свербіж (у т.ч.під час попередньої вагітності або на фоні прийому статевих гормонів);
гостре захворювання печінки або наявність захворювання печінки в анамнезі, якщо результати функціональних проб печінки не повернулися до норми;
порфірія;
вагітність;
період грудного вигодовування (див. «Застосування при вагітності та годуванні груддю»).
З обережністю: слід застосовувати препарат Естрожель® при таких захворюваннях і станах як: міома матки; ендометріоз; гіперплазія ендометрію в анамнезі; наявність факторів ризику естрогензалежних пухлин (рак молочної залози у родичів першої лінії спорідненості); наявність факторів ризику тромбоемболічних розладів; артеріальна гіпертензія; захворювання печінки (в т.ч. аденома печінки) при нормальних показниках функціональних проб печінки; захворювання жовчного міхура (в т.ч. холелітіаз); цукровий діабет з або без діабетичної ангіопатії; мігрень або сильний головний біль; системна червона вовчанка; епілепсія; бронхіальна астма; отосклероз, хронічна серцева недостатність; ниркова недостатність; ішемічна хвороба серця; серповидно-клітинна анемія; хлоазма в анамнезі; гипертриглицеридемия в анамнезі; панкреатит; спадковий ангіоневротичний набряк.
Досвід лікування жінок старше 65 років обмежений.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Препарат Естрожель протипоказаний до застосування під час вагітності.
Якщо під час застосування препарату настає вагітність, лікування слід негайно припинити.
Результати більшості епідеміологічних досліджень, що стосуються випадкового впливу естрогенів на плід, не вказують на наявність тератогенного або фетотоксичну ефекту.
Препарат Естрожель протипоказаний до застосування в період грудного вигодовування.
Побічні дії
Можливі побічні ефекти при проведенні ЗГТ.
Інші побічні реакції, виявлені на тлі терапії естроген-гестагенами препаратами:
- захворювання жовчного міхура;
- з боку шкіри і підшкірних тканин: хлоазма, мультиформна еритема, вузлувата еритема, тромбоцитопенічна пурпура;
- підвищення ризику розвитку деменції у віці старше 65.
Ризик раку молочної залози
- у жінок, які застосовують комбіновані естроген-гестагенні препарати понад 5 років, відзначається зростання ризику діагностування раку молочної залози в 2 рази;
- при проведенні ЗГТ тільки естрогеном ризик розвитку раку молочної залози значно нижче, ніж при проведенні ЗГТ комбінованими естроген-гестагенами препаратами;
- величина ризику розвитку раку молочної залози залежить від тривалості ЗГТ.

Ризик раку ендометрія
У жінок в постменопаузі з інтактною маткою. Частота розвитку раку ендометрія становить близько 5 випадків на кожні 1000 жінок з інтактною маткою, яким не проводиться ЗГТ. У жінок з інтактною маткою проведення ЗГТ тільки естрогеном не рекомендується, оскільки це збільшує ризик розвитку раку ендометрія.
Залежно від тривалості застосування тільки естрогену і його дози, збільшення ризику раку ендометрія в епідеміологічних дослідженнях варіював від 5 до 55 додаткових випадків, діагностованих у кожних 1000 жінок у віці від 50 до 65 років. Додавання гестагена протягом, принаймні, 12 днів циклу до терапії тільки естрогеном може запобігти цьому підвищений ризик. У дослідженні WHI при проведенні ЗГТ (послідовної або безперервної) комбінованими естроген-гестагенами препаратами протягом 5 років не виявлено збільшення ризику раку ендометрія (РР 1 (0,8-1,2).
рак яєчників
Тривале проведення ЗГТ тільки естрогеном і комбінованими естроген-гестагенами препаратами було пов'язано з невеликим збільшенням ризику розвитку раку яєчників. У дослідженні WHI при проведенні ЗГТ протягом 5 років виявлено 1 додатковий випадок раку яєчників на 2500 жінок.
Ризик венозної тромбоемболії
У жінок, які отримують ЗГТ, спостерігається збільшення ризику розвитку ВТЕ, зокрема, тромбозу глибоких вен або тромбоемболії легеневої артерії, в порівнянні з жінками, які не отримували ЗГТ - в 1,3-3 рази. Імовірність розвитку ВТЕ більш висока в перший рік ЗГТ, ніж в наступні роки.
взаємодія
Застосування препарату Естрожель спільно з ПАР (наприклад натрію лаурилсульфатом) або іншими речовинами, що змінюють структуру або бар'єрну функцію шкіри, може знизити його ефективність. Тому необхідно уникати спільного застосування препарату з сильними миючими засобами та детергентами (наприклад містять бензалконію або бензетонія хлорид), засобами догляду за шкірою з високим вмістом алкоголю (в'яжучими, сонцезахисними) і кератолитическими засобами (наприклад саліцилової або молочною кислотою). Слід уникати застосування будь-яких супутніх ЛЗ, що надають шкідливу дію на шкіру (наприклад цитотоксичних). Метаболізм естрадіолу прискорюється при одночасному застосуванні з індукторами печінкових ферментів, такими як протиепілептичні препарати (фенобарбітал, фенітоїн, карбамазепін); деякими антибіотиками і противірусними препаратами (рифампіцин, рифабутин, невірапін, ефавіренз); рослинними препаратами, що містять звіробій продірявлений.
Ритонавір і нелфінавір, відомі також як сильні інгібітори, при спільному застосуванні з статевими гормонами, навпаки, виявляють індукуючи властивості.При трансдермальном застосуванні вдається уникнути ефекту первинного проходження через печінку, таким чином, ефект від препаратів для ЗГТ при трансдермальном нанесенні естрогенів, можливо, в меншій мірі, ніж при пероральному застосуванні, залежить від дії індукторів печінкових ферментів.
Метаболізм естрадіолу прискорюється при одночасному застосуванні з транквілізаторами (анксиолитики), наркотичними анальгетиками, засобами для наркозу.
Концентрація естрадіолу в плазмі крові також знижується при одночасному застосуванні з деякими антибіотиками (пеніцилінами і тетрациклінами).
Дія естрадіолу посилюється на тлі прийому фолієвої кислоти і препаратів гормонів щитовидної залози.
У клінічній практиці посилений метаболізм естрогенів може вести до ослаблення ефекту і змін характеру маткових кровотеч.
естрадіол:
- підвищує ефективність гіполіпідемічних засобів;
- послаблює ефект препаратів чоловічих статевих гормонів, гіпоглікемічних, діуретичних, гіпотензивних препаратів та антикоагулянтів.
Спосіб застосування та дози
Зовнішньо, безперервно або циклами. Дози і тривалість терапії встановлюють індивідуально.
Зазвичай, початкова доза препарату становить 2,5 г гелю 1 раз в день, що відповідає 1,5 мг естрадіолу. У більшості пацієнток ця доза є ефективною для полегшення симптомів менопаузи. Якщо після одного місяця терапії ефективність не досягнута, можливе збільшення добової дози препарату до максимальної - 5 г гелю, що відповідає 3 мг естрадіолу. Для початку і продовження терапії менопаузальних симптомів слід застосовувати мінімальну ефективну дозу протягом мінімального періоду часу.
Профілактика остеопорозу у жінок в період менопаузи поста
Мінімальна ефективна доза у більшості пацієнток становить 2,5 г препарату Естрожель® 1 раз в день.
При застосуванні препарату у формі випуску «туба» для визначення добової дози використовують пластмасовий аплікатор-дозатор: 1 доза аплікатора відповідає 2,5 г гелю (що відповідає 1,5 мг естрадіолу).
При застосуванні препарату у формі випуску «флакон» при одному натисканні на помпу-дозатор вивільняється 1,25 г гелю (що відповідає 0,75 мг естрадіолу), рівні половині добової дози. Середня добова доза препарату становить 2,5 г гелю (2 натискання на помпу-дозатор).
Застосування препарату в формі випуску «туба»: слід відкрити тубу і проткнути металеву перетинку туби за допомогою маленького пробійника, який знаходиться у верхній частині кришки туби. Необхідна доза витягується з туби по лінійці аплікатора.1 доза відповідає стовпчику витягнутого гелю з діаметром, рівним діаметру вихідного отвору туби, довжина якого збігається з поглибленням на лінійці аплікатора. Поглиблення має рисочку, яка дозволяє розділити добову дозу навпіл. Одна туба з гелем розрахована на 30 доз.
Застосування препарату в формі випуску «флакон»: необхідно зняти ковпачок з флакона і сильно натиснути на помпу-дозатор, підставивши іншу руку для збору гелю. Доза, яка вивільняється при першому натисканні, може бути неточною. Її рекомендується викинути. Флакон розрахований на 64 натискання. Після 64 натискань кількість гелю, яке вивільняється при одному натисканні, може бути менше, ніж потрібно. Тому не рекомендується використовувати флакон після 64 натискань на помпу-дозатор.
Застосування препарату Естрожель без додавання гестагена можливо тільки у пацієнток з віддаленої маткою.
Пацієнткам з інтактною (неудаленной) маткою під час лікування препаратом Естрожель рекомендується призначати гестаген.
У період менопаузи переходу лікування повинно проводитися як мінімум протягом 3 тижнів поспіль, потім повинен слідувати перерву в 1 тиждень, одночасно перорально призначають гестаген протягом 12-14 останніх днів місяця.
У період перименопаузи лікування можна проводити з 1 по 25 день місяця одночасно з пероральним прийомом гестагену. Під час тижневої перерви можуть виникнути менструальноподібні кровотечі, обумовлені зниженням вмісту статевих гормонів. Рекомендується застосування тільки тих гестагенів, використання яких дозволено одночасно з естрогенами.
В період постменопаузи лікування естрогенами в поєднанні з гестагенами проводиться в постійному режимі.
Тривала монотерапія естрогенами показана у жінок після гістеректомії. У жінок, які перенесли гістеректомію, додавання гестагена при відсутності в анамнезі ендометріозу не рекомендується.
Залежно від клінічної симптоматики після 2-3 циклів лікування проводиться корекція дози, а саме:
- при появі симптомів гіперестрогенії, таких як почуття напруги в молочних залозах, відчуття переповнення в області живота і таза, почуття тривоги, нервозність, агресивність, необхідно зниження дози;
- при симптомах гіпоестрогенії, таких як зберігаються припливи, сухість слизової оболонки піхви, головний біль, порушення сну, астенія, схильність до депресії, доза повинна бути збільшена.
У жінок, які не застосовували раніше препарати для ЗГТ, і у жінок, які переходять на препарат Естрожель з комбінованого препарату для ЗГТ з безперервним режимом прийому, лікування препаратом Естрожель можна починати в будь-який зручний для пацієнтки день.У жінок, які переходять на препарат Естрожель® з безперервною послідовною схеми ЗГТ, лікування слід починати після завершення попередньої схеми.
Якщо пацієнтка забула нанести гель, слід зробити це якомога швидше, однак не пізніше, ніж протягом 12 годин з моменту нанесення препарату. Якщо пройшло більше 12 годин, то нанесення препарату Естрожель варто відкласти до наступного разу. При нерегулярному застосуванні препарату (пропущені дози) можуть виникнути проривні кровотечі і мажучі кров'янисті виділення.
Гель наноситься пацієнтками самостійно тонким шаром на чисту, суху шкіру живота, поперекової області, плечей або передпліч до повного всмоктування.
Площа нанесення повинна бути не менше площі 2 долонь.
Не слід масажувати місце нанесення гелю. Необхідно уникати потрапляння гелю на молочні залози і слизову оболонку вульви і піхви.
Нанесення вважається правильним і ефективним, якщо гель всмоктується повністю протягом 2-3 хв.
Якщо липка консистенція зберігається понад 5 хв після нанесення, значить гелем покрита занадто маленька поверхню шкіри.
Слід вимити руки відразу ж після нанесення гелю.
Доставка Естрожель (Oestrogel) буде здійснена протягом 14 днів при замовленні препарату на нашому сайті.
Передозування
Симптоми: біль у молочних залозах або надлишкова продукція секрету шийки матки можуть свідчити про надто високих доз препарату.
Про симптоми гострого передозування не повідомлялося.
Симптомами передозування естрогенів можуть бути нудота і кровотеча відміни.
Лікування: специфічного антидоту немає; необхідна відміна препарату, симптоматична терапія.

особливі вказівки
При лікуванні симптомів менопаузи поста ЗГТ слід починати тільки при їх наявності, несприятливо впливає на якість життя. Слід щонайменше 1 раз в рік проводити детальну оцінку ризиків і користі і призначати ЗГТ лише в тому випадку, якщо користь перевищує ризик.
Дані щодо ризиків, пов'язаних з проведенням ЗГТ для лікування передчасної менопаузи, обмежені. Однак з огляду на низький абсолютний ризик ЗГТ у жінок молодого віку, співвідношення користі та ризиків у таких пацієнток, можливо, більш сприятливо, ніж у жінок старшого віку.
Перед початком або повторним призначенням ЗГТ необхідно зібрати повний особистий і сімейний анамнез. Слід провести медичне обстеження з метою виявлення можливих протипоказань і дотримання необхідних запобіжних заходів при прийомі препарату (включаючи обстеження органів малого таза і молочних залоз). У процесі лікування рекомендується проводити періодичне обстеження.
Частота і методи, що входять до нього, визначаються для кожного конкретного випадку індивідуально. Дослідження, включаючи мамографію, повинні проводитися відповідно до прийнятих норм і адаптуватися до індивідуальних клінічних потреб кожного окремого випадку. Під час прийому пацієнткою препаратів для ЗГТ повинна проводитися ретельна оцінка всіх переваг і ризику терапії.
Стану, які вимагають спостереження
Якщо будь-яка з нижчеперелічених станів присутній, зустрічалося раніше і / або загострювалося під час вагітності або попередньої гормональної терапії, пацієнтка повинна перебувати під постійним наглядом лікаря. Слід взяти до уваги, що ці стани можуть в окремих випадках рецидивировать або загострюватися під час лікування препаратом Естрожель®, зокрема:
- міома матки або ендометріоз;
- фактори ризику розвитку тромбоемболічних захворювань;
- фактори ризику естрогензалежних пухлин (наявність родичів першої лінії спорідненості з раком молочної залози);
- артеріальна гіпертензія;
- захворювання печінки (наприклад, аденома печінки);
- цукровий діабет з або без діабетичної ангіопатії;
- холелітіаз;
- мігрень і / або сильний головний біль;
- системна червона вовчанка;
- гіперплазія ендометрію в анамнезі;
- епілепсія;
- бронхіальна астма;
- отосклероз;
- спадковий ангіоневротичний набряк.
Причини для негайного припинення терапії
Терапія повинна бути припинена у випадку, якщо виявлені протипоказання і / або в наступних ситуаціях:
- жовтяниця або погіршення функції печінки;
- виражене підвищення артеріального тиску;
- знову виникли напади мігренеподібного головного болю;
- вагітність.Гіперплазія і рак ендометрія
У жінок з інтактною маткою ризик виникнення гіперплазії і раку ендометрія підвищується при прийомі естрогенів протягом тривалого часу. За наявними даними, ризик розвитку раку ендометрія у жінок, які застосовують тільки естрогени, зростає в 2-12 разів у порівнянні з жінками, які не застосовують естрогени, в залежності від тривалості лікування і дози естрогену. Після припинення лікування підвищений ризик може зберігатися протягом як мінімум 10 років.
Додавання гестагена в останні 12 днів місяця / 28 днів циклу або безперервна комбінована естроген-гестагенная терапія у жінок з неудаленной маткою знижує підвищений ризик розвитку гіперплазії і раку ендометрія, асоційований з ЗГТ тільки естрогеном.
Протягом перших місяців лікування можуть спостерігатися проривні кровотечі і мажучі кров'янисті виділення. Якщо проривна кровотеча або мажучі кров'янисті виділення з'являються після деякого періоду лікування або тривають після відміни лікування, необхідно провести обстеження для виявлення причин їх виникнення, включаючи біопсію ендометрія для виключення злоякісного новоутворення ендометрія.
Застосування препаратів для ЗГТ, що містять тільки естроген, може призводити до передраковій або злоякісної трансформації залишкових вогнищ ендометріозу.
Таким чином, у жінок, які перенесли гістеректомію в зв'язку з ендометріозом, слід передбачити додавання гестагена до замісної терапії естрогенами з метою профілактики раку ендометрія, якщо відомо, що у них є резидуальних вогнища ендометріозу.
Рак молочної залози
Наявні дані свідчать про підвищення ризику раку молочної залози у жінок, які отримують молочних залоз і позаматкової препарати і, можливо, також препарати для ЗГТ, що містять тільки естроген; цей ризик залежить від тривалості застосування ЗГТ.
Застосування препаратів для ЗГТ, що містять тільки естроген. У дослідженні WHI не виявлено підвищення ризику розвитку раку молочної залози у жінок, які перенесли гістеректомію і застосовують препарати для ЗГТ, що містять тільки естроген.
У наглядових дослідженнях в більшості випадків повідомляється про незначне збільшення ризику діагностування раку молочної залози, який істотно нижче, ніж у жінок, які застосовують комбіновані естроген-гестагенні препарати.
Застосування комбінованих естроген-гестагенних препаратів для ЗГТ. У дослідженні WHI і в епідеміологічних дослідженнях отримані збігаються дані про підвищення ризику раку молочної залози у жінок, які отримують молочних залоз і позаматкової препарати для ЗГТ; підвищення ризику виявлялося приблизно через 3 роки лікування.Додатковий ризик починає проявлятися після декількох років лікування, але повертається до початкового рівня протягом декількох (не більше 5) років після припинення лікування.
ЗГТ, зокрема, комбінованими естроген-гестагенами препаратами, призводить до підвищення щільності мамографічних зображень, що може перешкоджати рентгенологічного виявлення раку молочної залози.
рак яєчників
Рак яєчників зустрічається значно рідше, ніж рак молочної залози. Тривале (не менше 5-10 років) застосування препаратів для ЗГТ, що містять тільки естроген, асоціюється з деяким збільшенням ризику розвитку раку яєчників. У деяких дослідженнях, включаючи дослідження WHI, виявлено, що тривале застосування комбінованих препаратів для ЗГТ може обумовлювати аналогічний або ще менше істотний ризик.
венозна тромбоемболія
У жінок, які отримували ЗГТ, спостерігається збільшення ризику розвитку ВТЕ, зокрема, тромбозу глибоких вен або тромбоемболії легеневої артерії, в порівнянні з жінками, які не отримували ЗГТ, в 1,3-3 рази. Імовірність розвитку ВТЕ більш висока в перший рік ЗГТ, ніж в наступні роки. Пацієнтки з відомими тромбофіліческіе розладами можуть мати підвищений ризик розвитку ВТЕ, і ЗГТ може його додатково підвищити. Тому проведення ЗГТ у таких пацієнток протипоказане.
Основні фактори ризику розвитку ВТЕ: індивідуальний або сімейний анамнез, застосування естрогенів, похилий вік, серйозні операції, тривала іммобілізація, виражене ожиріння (ІМТ більше 30 кг / м2), вагітність і післяпологовий період, системний червоний вовчак, злоякісні новоутворення.
Немає єдиної думки щодо можливої ​​ролі варикозного розширення вен у розвитку ВТЕ.
Ризик ВТЕ підвищується при тривалій іммобілізації, обширних травмах або значних хірургічних втручаннях. Прийом препаратів для ЗГТ повинен бути припинений за 4-6 тижнів до запланованих хірургічних операцій на органах черевної порожнини або ортопедичних операцій на нижніх кінцівках. Лікування може бути відновлено після повного відновлення рухової здібності.
Жінкам, які не мають ВТЕ в анамнезі, але мають родичів першої лінії спорідненості, які перенесли тромбози в молодому віці, скринінг можна запропонувати після докладного обговорення його обмежень (при скринінгу виявляються лише деякі тромбофіліческіе розлади).
Якщо у пацієнтки виявляється тромбофіліческіе розлад, що виявлялося тромбозами у членів сім'ї, а також при наявності важких дефектів (таких як дефіцит антитромбіну, протеїну S або протеїну С, або комбінації дефектів), проведення ЗГТ протипоказано.
У жінок, які вже отримують постійне лікування антикоагулянтами, потрібна ретельна оцінка співвідношення користі і ризику ЗГТ.Якщо після початку лікування розвивається ВТЕ, препарат слід відмінити.
Пацієнткам слід вказати на необхідність негайно зв'язатися з лікарем при появі потенційних симптомів тромбоемболії (хворобливість і / або набряклість нижньої кінцівки, раптові болі в грудній клітці, задишка).

ІХС
У рандомізованих контрольованих дослідженнях не отримано дані про профілактичний ефект щодо інфаркту міокарда у жінок з або без ІХС, які отримували ЗГТ комбінованими естроген-гестагенами препаратами або тільки естрогенами.
Застосування препаратів для ЗГТ, що містять тільки естроген. У рандомізованих контрольованих дослідженнях не отримано даних про підвищення ризику ІХС у пацієнток, які перенесли гістеректомію і отримують препарати для ЗГТ, що містять тільки естроген.
Застосування комбінованих естроген-гестагенних препаратів для ЗГТ. При застосуванні комбінованих естроген-гестагенних препаратів для ЗГТ відзначається невелике збільшення відносного ризику ІХС. Оскільки вихідний абсолютний ризик ІХС в значній мірі залежить від віку, число додаткових випадків ІХС, обумовлених застосуванням естрогенів в поєднанні з гестагенами, у здорових жінок, що наближаються до менопаузи, вкрай мало, проте збільшується з віком.
Ішемічний інсульт
ЗГТ комбінованими естроген-гестагенами препаратами і тільки естрогенами пов'язана з підвищенням ризику ішемічного інсульту майже в 1,5 рази. Відносний ризик не змінюється з віком і в залежності від часу, що пройшов після настання менопаузи. Однак оскільки вихідний ризик інсульту в значній мірі залежить від віку, загальний ризик інсульту у жінок, які отримують ЗГТ, буде збільшуватися з віком.
інші стану
- естрогени викликають затримку рідини в організмі. Пацієнтки із серцевою або нирковою недостатністю повинні перебувати під постійним наглядом лікаря;
- необхідний ретельний нагляд під час проведення ЗГТ у жінок з гіпертригліцеридемією в анамнезі, оскільки при цьому стані на тлі терапії естрогенами описані поодинокі випадки різкого підвищення концентрації тригліцеридів в плазмі крові, що призводять до розвитку панкреатиту;
- естрогени підвищують концентрацію ТЗГ, приводячи до збільшення загальної концентрації циркулюючих гормонів щитовидної залози.
Концентрації вільних Т3 і Т4 не змінюються.
Може збільшитися зміст інших білків, наприклад, кортикостероїд-зв'язуючого глобуліну і глобуліну, що зв'язує статеві гормони, що може призводити, відповідно, до збільшення загальної концентрації циркулюючих кортикостероїдів і статевих гормонів. Концентрації вільних або біологічно активних гормонів не змінюються. Можливо також збільшення вмісту інших білків плазми (ангіотензиногена (субстрату реніну), α-1-антитрипсину, церулоплазміну).
хлоазма
У деяких випадках може розвиватися хлоазма, особливо у жінок, що мають в анамнезі хлоазма під час вагітності.Жінкам, які мають схильність до розвитку хлоазми, на тлі застосування ЗГТ слід звести до мінімуму вплив сонячного або УФ-опромінення.
Вплив на когнітивну функцію
ЗГТ не впливає на поліпшення когнітивної функції. У дослідженні WHI показана тенденція до можливого збільшення ризику розвитку деменції у жінок, які почали тривалу ЗГТ комбінованими естроген-гестагенами препаратами або тільки естрогенами у віці старше 65 років.
Застосування Естрожелю (Oestrogel) можливо тільки за назначеію Вашого лікаря.
Застосування препарату Естрожель повинно проводитися:
- самою жінкою;
- вранці або ввечері, на чисту шкіру.
Препарат Естрожель не залишає плям.
Вплив на здатність керувати транспортними засобами, механізмами. Вплив естрогенів на здатність керувати транспортними засобами та механізмами не вивчалось.
Форма випуску
Гель трансдермальний, 0,6 мг / г.
За 80 г гелю в пластиковий флакон з помпою-дозатором, забезпечений захисним ковпачком. 1 фл. поміщають в пачку з картону.
Для оформлення замовлення заповніть форму і надішліть її на електронну пошту fw@eu-apteka.com

 Форма для оформлення замовлення:

 1. Назва ліки

 2. Дозування

 3. Бренд

 4. Кількість

 Надішліть на e-mail fw@eu-apteka.com

 Якщо Ви не знайшли потрібну Вам ліки - залиште, будь ласка, заявку на fw@eu-apteka.com і наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом 24 годин.